Home / Sport / Juve mbetet pa Pirlon

Juve mbetet pa Pirlon

Nuk bëhet e ditur se sa gjatë do të rrijë jashtë fushës 34 vjeçari, por spekulimet e para tonë se ai do të jetë jashtë një muaj dhe nuk do të luaj deri në vitin e ri.

Mesfushori i Juventusit Andrea Pirlo ka lënduar ligamentet e gjurit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit italian.

Por, ata nuk kanë bërë të ditur se sa gjatë do të rrijë jashtë fushës 34 vjeçari, por spekulimet e para tonë se ai do të jetë jashtë një muaj dhe nuk do të luaj deri në vitin e ri.

“Andrea Pirlo, i cili u lënduar gjatë ndeshjes me Udinesen ka marrë një goditje në gju dhe sot gjatë ditës i është nënshtruare një testi mjekësor. Ekzaminimet në Fornaca Clinic të Torinos kanë zbuluar një dëmtim të shkallës së dytë të ligamentit medial kolateral në gjurin e djathtë të tij”, thuhet në ueb-faqen zyrtare të klubit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *