Home / Lajme / Maqedoni / Kryetarët e komunave Koçan dhe Vinicë janë arrestuar në Bullgari

Kryetarët e komunave Koçan dhe Vinicë janë arrestuar në Bullgari

5 dhjetor-Nëpunësit doganor në vendkalimin lufitar Stanke-Lisiçkovë – Dellçevë në automjetin e tyre “citroen” kanë ka gjetur 20 fishekë për gjueti dhe një kuti me 100 copëza tjera të nevojshme për gjueti të kalibrit 22.

Kryetarët e komunave të Vinicës, Emil Donçev dhe ai i Koçanit, Ratko Dimitrovski, mbrëmë janë arrestuar në Bllagoevgrad, Bullgari, për shkak se në automjetin e tyre është gjetur municion për gjueti.

Të dyve u është caktuar paraburgim 24 orësh në pajtim me ligjet e MPB në Bullgari.

Nëpunësit doganor në vendkalimin lufitar Stanke-Lisiçkovë – Dellçevë në automjetin e tyre “citroen” kanë ka gjetur 20 fishekë për gjueti dhe një kuti me 100 copëza tjera të nevojshme për gjueti të kalibrit 22.

Agjencia bullgare e lajmeve “Fokus”, duke iu referuar informacioneve nga MPB bullgare, shkruan se municioni është zbuluar në bagazhin e automjetit.

Të dy kryetarët janë kthyer në Maqedoni nga Blllagoevgradi ku së bashku me përfaqësuesit e vetëqevrisjeve lokale dhe biznismenë nga të dy shtetet kanë marrë pjesë në forumin “Biznes pa kufij

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *