Home / Lajme / Maqedoni / Ligjet për media, PDSH kërkon llogari nga BDI

Ligjet për media, PDSH kërkon llogari nga BDI

Shkup, 25 dhjetor – Deputeti nga radhët e PDSH-së Bekim Fazliu ka kërkuar nga BDI të përgjigjet pse e ka ndryshuar qëndrimin për miratimin e ligjeve për media, kur siç tha ai, “vet kryetari Ahmeti ishte kundër miratimit”.

Sipas tij, ligji për media është i dëmshëm për funksionimin e mediave. “Tregoni opinionit çfarë ju bëri që të ndryshoni qëndrimin dhe tani ta përkrahni ligjin për media?

Ju veproni ndryshe nga ajo që e thoni. As një pikë dhe presje nuk është ndryshuar në propozim ligj. Ky veprim ilustron tradhtitë e BDI-së”, ka thënë Fazliu i PDSH-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *