Home / Sport / Manchester Unitedi ka regjistruar fitore prej 3-1 kundër West Hamit në Old Trafford

Manchester Unitedi ka regjistruar fitore prej 3-1 kundër West Hamit në Old Trafford

Pas kombinimeve me Wayne Rooneyn, Danny Welbeck e zhbllokoi rezultatin (26’).

Talenti i jashtëzakonshëm shqiptar, Adnan Januzaj, pranoi një top nga Welbeck, e la nën hije një mbrojtës mysafir dhe pastaj e dënoi edhe portierin (37’).Lojtari që zuri vendin e mesfushorit 18-vjeçar, Ashley Young, shumë shpejt u regjistruar në listën e golashënuesve, falë asistimit të Rooneyt (72’).Carlton Cole shënoi atë që quhet gol i nderit për mysafirët (81’).Manchester Unitedi është në vend të shtatë me 28 pikë, tetë më pak se lideri Liverpool.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *