Home / Sport / Messi lojtari më i mirë në La Liga

Messi lojtari më i mirë në La Liga

Sulmuesi i Barcelonës këtë çmim e fitoi për herë të pestë me radhë ndërsa u shpërblye edhe me çmimin si top-sulmuesi i ligës. Shoku i tij i skuadrës Andres Iniesta ishte votuar si mesfushori më i mirë ofensivë.

Lionel Messi është shpallur Lojtari më i mirë i La Ligas për sezonin 2012-13 ndërsa ylli i Real Madridit Cristiano Ronaldo mori çmimin si lojtari më i vlefshëm i sezonit të kaluar.

Sulmuesi i Barcelonës këtë çmim e fitoi për herë të pestë me radhë ndërsa u shpërblye edhe me çmimin si top-sulmuesi i ligës. Shoku i tij i skuadrës Andres Iniesta ishte votuar si mesfushori më i mirë ofensivë.

Ronaldo, i cili mungoi në ceremoninë e ndarjes së çmimit “Topi i Artë” gjatë muajit janar, kësaj radhe ai ishte i pranishëm.

“Është një nderë dhe kënaqësi që po e pranoj këtë çmim”, ka thënë 28-vjeçi gjatë pranimit të çmimit. “Duhet t`i falënderoj shokët e skuadrës dhe gjithë njerëzit që më kanë përkrahur. Do të vazhdoj të punoj në mënyrë që të fitoj sa më shumë çmime”, tha Ronaldo.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *