Home / Sport / Michael Schumacher ne gjendje kome

Michael Schumacher ne gjendje kome

Michael Schumacher eshte ne gjendje kome. Pas lajmeve kontradiktore te oreve te fundit, konfirmimi ka mberritur ne mbremje vone, nga nje komunikate zyrtare e qendres spitalore te Grenobles. 

Shtate here kampioni i Formula 1 u aksidentua paraditen e sotme ndersa ishte duke bere ski gjate pushimeve dimerore me familjen e tij. Sipas lajmeve te minutes se fundit, ai ka mberritur ne spital ne gjendje kome dhe i eshte nenshtruar me urgjence nje nderhyrjeje kirurgjikale ne tru. Sipas mediave franceze, ai ka pesuar nje hemorragji cerebrale si pasoje enje traume kranike. Sipas spitalit ku ai po mjekohet, gjendja mbetet kritike.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *