Home / Sport / Napoli e mposhti Lazion

Napoli e mposhti Lazion

Napoli është treguar kafshatë e rëndë për Lazion e Lorik Canës pasi që e ka mposhtur atë si mysafirë me rezultat 2-4.

Plot gjashtë gola u shënuan në këtë sfidë, përderisa Behrami u shënuan re listën e realizatorëve në golin e tij, pasi që shënojë një autogol në minutën 25, saktësisht një minutë më pas, pasi kundër Lazios kishte shënuar Higuain.
Pandev shënojë edhe në pjesën e dytë, në minutën e 50-të përderisa rezultat e trefishojë Higuain në minutën e 72-të.
Keita ngushtojë epërsinë në 2-3 pasi që shënojë në minutën e 88, por goditja përfundimtare Lazios ju dha nga Callejon i cili shënojë në minutat shtesë të pjesës së dytë.