Home / Lajme / Rajon / Një dashuri e re Shqipëri-Kosovë. Vlora rilind Edi Ramën

Një dashuri e re Shqipëri-Kosovë. Vlora rilind Edi Ramën

2 Dhjetor…Vlora Citaku e cila njihet si një ndër vajzat më simpatike të politikës shqiptare në Kosovë, ka qënë krahu i djathtë politik i Hashim Thacit

Kryeministri Rama po “rilind” sërish mes një mardhënie të re. Ai është përfshhirë në një rreth shoqëror disi të pa preferuar në të shkuarën. Njeriu që nuk kishte shkelur kurrë më parë në Kosovë dhe Prishtinë është vënë re dhe fotografuar disa herë tashmë me Vlora Citakun. Klima e një dashurie të re në mardhënieit Shqipëri-Kosovë mesa duket ka ridimensionuar edhe raportet shoqërore të Edi Ramës.

Vlora Citaku e cila njihet si një ndër vajzat më simpatike të politikës shqiptare në Kosovë, ka qënë krahu i djathtë politik i Hashim Thacit për disa vite në politikë dhe sot gëzon besimin e partisë PDK në postin e Ministres së Integrimit.

Ish-perkthyesja e disa gazetave të huaja pas luftës Kosovës dhe anëtarja e presidencës së PDK, është një ndër politikanet më aktive në integrimin e shtetit të Kosovës si dhe në forcimin e mardhënieve dy palëshe Shqipêri dhe Kosovë. Kohët e fundit ajo i ka shpeshtuar gjithmonë e më shumë viziata e saj në Tiranë, Vlorë dhe Durrës.

Afrimi i raporteve dhe mardhënieve njerzore dhe sociale mes liderve të lartë të politikës ndoshta shërben si rilindje e një mardhënie të re mes Shqipërisë dhe Kosovës. Vlora e ka rilindur kryeministrin Rama edhe në vizionin e tij për të ardhmen e këtyre mardhënieve

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *