Home / Sport / Paul Pogba zyrtarisht fitues i çmimit ‘Golden Boy’

Paul Pogba zyrtarisht fitues i çmimit ‘Golden Boy’

Reprezentuesi francez Paul Pogba është fitues i çmimit Golden Boy për vitin 2013.

Mesfushori i Juventusit la pas lojtarë si Romeu Lukaku (Everton) dhe Rafael Varane (Real Madrid), për të fituar çmimin Golden Boy për vitin 2013.

Reprezentuesi francez Paul Pogba është fitues i çmimit Golden Boy për vitin 2013. Performancat e mesfushorit të Juventusit këtë vit bënë që ai në këtë garë të mposhtë shumë futbollistë të rinj.

Menjëherë pas tij u renditën Lukaku dhe Varane, të dy shkëlqyen në vitin 2013 me klubet e tyre.

Më parë ky çmim ishte fituar edhe nga Messi në vitin 2005, Anderson 2008, Balotelli 2010, Gotze 2011 dhe tani Pogba 2013.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *