Home / Sport / Portierët më të mirë në botë

Portierët më të mirë në botë

Në listë janë dy spanjollë, Victor Valdes e Iker Casillas, gjermani Manuel Neuer, çeku Peter Cech dhe italiani Gianluigu Buffon.

FIFA ka zbuluar listën e 5 portierëve më të mirë në botë. Në listë janë dy spanjollë, Victor Valdes e Iker Casillas, gjermani Manuel Neuer, çeku Peter Cech dhe italiani Gianluigu Buffon.

Lista e mbrojtësve më të mirë shpallet me 4 dhjetor, për mesfushorë me 6 dhjetor ndërsa për sulmues me 9 dhjetor. Ceremonia finale mbahet me 13 janar./Indeksonline/

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *