Home / Sport / Premier liga, fiton Çelsi, Evertoni dhe Tottenham

Premier liga, fiton Çelsi, Evertoni dhe Tottenham

Everton mundi të fitojë 2 me 1 përballë Southamton ndërsa Arsenali fitoi në transfertë përballë Newcastle United. 

Janë mbyllur katër ndeshjet e premier ligës angleze. Everton mundi të fitojë 2 me 1 përballë Southamton ndërsa Arsenali fitoi në transfertë përballë Newcastle United. Golin për Arsenalin e shënoi Olivier Giroud.Ndërkaq, Chelsea fitoi 2 me 1 përballë Liverpool me golat e Eden Hazard dhe Samuel Eto’o. Për miqtë shënoi në minutën e 3 Martin Skrtel. Tottenham fitoi 3 me 0 përballë Stoke Citry. 

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *