Home / Sport / Ribery: I lumtur edhe pa ‘Topin e Artë

Ribery: I lumtur edhe pa ‘Topin e Artë

Ribery ka pranuar se është i lumtur që ka arrit të jetë në mesin e top tre lojtarëve më të mirë në këtë sezon.

Ylli i Bayern Munich Franck Ribery ka thënë se ai do të jetë i lumtur si të fitojë ose mos fitojë Topin e Artë në janar.Mirëpo, Ribery ka pranuar se është i lumtur që ka arrit të jetë në mesin e top tre lojtarëve më të mirë në këtë sezon.“Pavarësisht e fitojë apo jo do të jem i lumtur”, tha ai. “Për mua është kënaqësi që jam zgjedhur në listën e ngushtë dhe krahasohem me Cristianon dhe Messin. Këtë vit kam fituar gjithçka me Bayern dhe kjo me ka ndihmuar shumë”, tha francezi.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *