Home / Lajme / Maqedoni / Rihet brutalisht Artan Sadiku në Shkup

Rihet brutalisht Artan Sadiku në Shkup

29 dhjetor-ncidenti ka ndodhur në kafe – barin “Mr.Jack”, ku pas rrahjes brutale nga disa huligan Sadiku është transferuar në spitalin e qytetit ë Shkupit, bëjnë të ditur disa të afërm të tij për TV Nova.

Mbrëmë në qendër të Shkupit, është rrahur brutalisht Artan Sadiku, aktivist dhe drejtor i Institutit për Shkenca Sociale dhe Humanitare.

Incidenti ka ndodhur në kafe – barin “Mr.Jack”, ku pas rrahjes brutale nga disa huligan Sadiku është transferuar në spitalin e qytetit ë Shkupit, bëjnë të ditur disa të afërm të tij për TV Nova.

Huliganët nga Sadiku kanë marrë telefonin e tij celular.

Shfaqja e fundit publike e Sadikut ishte në evenimentin –debatues të organizuar nga “MOF- “Argument -Kjo shtëpi nuk do kishte votuar për zgjedhje”, ku u paraqit në ekipin e njëjtë me Jani Makradulin dhe Vlado Buckovskin, përballë Jadranka Kostova, Ermira Mehmetit dhe Andrej Zhernovskit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *