Home / Lajme / Maqedoni / Sekuestrohen mjete piroteknike në Tetovë

Sekuestrohen mjete piroteknike në Tetovë

22 dhjetor-Rreth 6 mijë mjete piroteknike dhe 23 pako cigare të pakontrolluara nga doganat, ka sekuestruar policia gjatë kontrollit të djeshëm në rrugën” Video Smilevski Bato”, në shtëpinë e I.S nga fshati Debërc.

Rreth 6 mijë mjete piroteknike dhe 23 pako cigare të pakontrolluara nga doganat, ka sekuestruar policia gjatë kontrollit të djeshëm në rrugën” Video Smilevski Bato”, në shtëpinë e I.S nga fshati Debërc, informoi sot zëdhënësi i policisë së Tetovës Marjan Josifovski.

Sipas tij, kontrolli me urdhër paraprak të gjykatës është bërë nga ora 14 – 15, ndërsa mjetet piroteknike dhe cigaret janë gjetur në magazinë. Të gjitha janë marrë dhe do të bëhen kontrolle dhe ekspertiza plotësues, ndërsa pronari është marrë në polici dhe pas bisedës është lëshuar në shtëpi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *