Home / Lajme / Rajon / Takimi Thaçi-Daçiq sot në Bruksel

Takimi Thaçi-Daçiq sot në Bruksel

5 dhjetor-Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq, me ndërmjetësim të baroneshës Catherine Ashton, takohen sot në Bruksel për një raund të ri bisedimesh.Temë bisedimesh do të jetë zbatimi i Marrëveshjes së 19 prillit, sidomos në dy fushat: jurisprudencë e polici.

Temë bisedimesh do të jetë zbatimi i Marrëveshjes së 19 prillit, sidomos në dy fushat: jurisprudencë e polici.

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq, me ndërmjetësim të baroneshës Catherine Ashton, takohen sot në Bruksel për një raund të ri bisedimesh.Temë bisedimesh do të jetë zbatimi i Marrëveshjes së 19 prillit, sidomos në dy fushat: jurisprudencë e polici.

Pika e nxehtë pritet të jetë edhe statuti i Bashkësisë së komunave serbe në Kosovë , për të cilin zyrtarë ndërkombëtarë në Kosovë kanë shfaqur frikën e shndërrimit të tij në një Republikë serbe. (INA)

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *