Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në Xhaminë e Murat Pashës

Zjarr në Xhaminë e Murat Pashës

6 dhjetor- Në vend ngjarje kanë arritur menjëherë ekipet e zjarrfikësve dhe kanë penguar përhapjen e mëtejme të zjarrit. Mësohet se nuk ka viktima në njerëz, por është shkaktuar vetëm dëm material. Më gjerësisht do ju njohim në edicionin e orës 16;00.

Pas mesnate ka shpërthyer një zjarr në Çarshinë e Vjetër të Shkupit me ç’rast tërësisht është djegur një shitore si dhe disa të tjera janë dëmtuar. Ndërkohë që zjarri ka kapluar edhe një pjesë të Xhamisë së Murat Pashës e cila gjendet në afërsi të dyqaneve të kapluara nga zjarri. Në vend ngjarje kanë arritur menjëherë ekipet e zjarrfikësve dhe kanë penguar përhapjen e mëtejme të zjarrit. Mësohet se nuk ka viktima në njerëz, por është shkaktuar vetëm dëm material. Më gjerësisht do ju njohim në edicionin e orës 16;00.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *