Home / Lajme / Maqedoni / Abdylhadi Vejseli u kërkon falje shqiptarëve ! (VIDEO)

Abdylhadi Vejseli u kërkon falje shqiptarëve ! (VIDEO)

Tetovë, 24 janar – Në mbledhjen e kuvendit themelues për riaktivizimin e PPD-së e inicuar nga Abdylhadi Vejseli u mblodhën mbi 600 nënshkrime për të formuar PPD-në, ku në krye të saj u zgjodh Abdylhadi Vejseli.

Kuvendi sonte poashtu zgjodhi edhe për kryetar të kuvendit të përgjithshëm ish kryetarin e parë të kësaj partie Nevzat Halilin.

Ndërkaq, para të pranishmeve dhe para popullit shqiptar Abdylhadi Vejseli kërkojë falje për mekatet eventuale që ka bërë gjatë jetës politike. Ai gjithashtu kërkoje falje për bashkëpunimin me BDI-në dhe PDSH-në dhe shkrirjen e PPD-së por tha se këtë e ka bërë për të mirën e popullit shqiptarë.

Në ndërkohë, sonte në këtë kuvend themelues morrën pjesë, Zemri Elezi, Mevlan Tahiri, Ramadan Idrizi, Miftar Zyberi, Hasan Jashari, Teuta Llalla dhe ish veprimtarë të tjerë të PPD-së.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *