Home / Lajme / Maqedoni / Arben Demiri zgjidhet kryetar dege i PDSH-së (VIDEO)

Arben Demiri zgjidhet kryetar dege i PDSH-së (VIDEO)

Tetovë, 11 janar – Partia Demokratike Shqiptare – PDSH sot mbajti kuvendin e degës së Tetovës ku u zgjodh Arben Demiri. Deri tani si kryetar i degës së PDSH-së në Tetovë ka qenë Luan Tresi.

Edhe në mëyrë zyrtare nga dita e sotme kryetar i degës së PDSH-së në degën e Tetovës do të jetë Arben Demiri ky vendim është marë sot në mbledhjen e degës së PDSH-së në Tetovë ku ka marrë pjesë dhe kryetari I PDSH-së Menduh Thaçi i cili ka folurë edhe për situtën politike në vend.

Fjalë përshedetëse pati edhe kryetari i sapo zgjedhurë i pdsh-së në degën e Tetovës Arbend Demiri.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *