Home / Lajme / Maqedoni / Dridhet Tetova

Dridhet Tetova

9 janar-Sipas Observatorit sizmologjik në Shkup tërmeti u regjistrua mbrëmë në ora 23:19 me epiqendër 40 kilometra në perëndim të Shkupit, gjegjësisht në rajonin e Tetovës.

Një tërmet prej katër shkallëve sipas shkallës makroseizmike evropiane ka goditur rajonin e Tetovës.

Sipas Observatorit sizmologjik në Shkup tërmeti u regjistrua mbrëmë në ora 23:19 me epiqendër 40 kilometra në perëndim të Shkupit, gjegjësisht në rajonin e Tetovës. Banorët kanë ndjerë dridhjen e tokës dhe se janë shqetësuar gjatë natës së kaluar, duke u frikësuar për mundësinë e përsëritjes së tërmetit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *