Home / Lajme / Maqedoni / Driton Halimi vendin e dytë në Kroaci

Driton Halimi vendin e dytë në Kroaci

21 janar-Së fundi më 18 dhe 19 janar në Sombor të Kroacisë u mbajtën garat e Grand Pri Kroacia, ku morrën pjesë 17 shtete të Evropës me 1560 garues ku driton Halimi pas 5 ndeshjeve arriti që të fitojë vendin e dytë në kategorinë minus 36 kilogram

Karatisti tetovar Driton Halimi që është anëtarë I klubit Kamikaze nga Tetova vazhdon me sukseset e tij. Edhe pse shumë I vogël në moshë, ai tashmë gjithnjë rendit suksese.Së fundi më 18 dhe 19 janar në Sombor të Kroacisë u mbajtën garat e Grand Pri Kroacia, ku morrën pjesë 17 shtete të Evropës me 1560 garues ku driton Halimi pas 5 ndeshjeve arriti që të fitojë vendin e dytë në kategorinë minus 36 kilogram.

Kundërshtarët e Dirtonit ishin nga Bosnja, Sërbia, Kroacia, ndërsa në finale humbi nga Avdiraim Idrizi.Në këto garra në Sombor të Kroacisë, kanë marrë pjesë rreth 155 klube të ndryshme nga Evropa. Për formën e mirë të Dritonit kujdeset trajneri Mahir Ademi nga klubi Kamikaze në Tetovë.Dritonin e presin e dy turne të rëndësishme në Turqi dhe sarajevë dhe pritet që dritoni të ktehehet me suksese të reja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *