Home / Lajme / Maqedoni / Ermira Memeti demanton vetveten (VIDEO)

Ermira Memeti demanton vetveten (VIDEO)

14 janar – Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti ka dematuar sot gazetën Vest. Memeti ka thënë sot se deklarata është nxjerrë nga kontesti.

Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti ka dematuar sot gazetën Vest ku një ditë më parë sipas kësaj gazete Memeti kishte theksuar se nëse VMRO-DPMNE nominon edhe për një mandat të dytë presidentin aktual Gjorgje Ivanov, atëherë partia e tyre ka të gjitha opsionet e hapura për veprim dhe deri tek braktisja e koalicionit. Memeti ka thënë sot se deklarata është nxjerrë nga kontesti.

Ndërkaq, analisti Alajdin Demiri thotë se këto deklarat nuk janë serioze për braktisje të qeverisë.

Nga VMRO-DPMNE kanë theksuar se akoma nuk kanë vendosur se presidenti aktual Ivanov a do të marrë besimin për një mandat të dytë presidencial dhe të jetë kandidati i partisë më të madhe maqedonase.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *