Home / Lajme / Maqedoni / Gëzuar Vitin e Ri 2014!

Gëzuar Vitin e Ri 2014!

01 Janar – Miliona njerëz në mesnatë festuan ndrrimin e motmoteve në ambiente familjare, qendra turistike, restorante dhe sheshe të qyteteve.

Të parët që pritën vitin e ri 2014 janë qytetarët e ishujve Kiribati dhe Tonga të Oqeanit të Qetë dhe vendeve të Lindjes së Largët, ndërsa më së voni e pritën vitin e ri banorët e Bregut Perëndimor të SHBA-ve dhe Alaskës.

Viti i ri u prit edhe në sheshet e Tiranës, Prishtinës, Tiranës, tre komunat e Luginës së Preshevës dhe qendrat e diasporës shqiptare.

Por jo të gjithë festuan vitin e ri 2014. Hebrenjët festojnë vitin e tyre 5775, Kinezët vitin 4712, Indusët vitin 2071 dhe Myslimanët vitin 1436.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *