Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski ‘qeras’ administratorët, do kenë 5% rroga më të larta

Gruevski ‘qeras’ administratorët, do kenë 5% rroga më të larta

20 Janar… Vërtetoj, se këtë vit të punësuarit në sektorin publik do të kenë rritje prej 5% të rrogës për shtator”, tha kryeministri Nikolla Gruevski.

Të gjithë jetojmë në këtë vend, të gjithë mundohemi për një standard më të mirë, zhvillim dhe rritje ekonomike dhe vende të reja pune. Siç kemi suksese të përbashkëta kemi edhe sfida dhe brenga.

Këtë e tha sot kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski, në fjalimin e tij para përfaqësuesve të sindikatave. Ai me këtë rast foli edhe për reformat që janë bërë në këtë sektor.

“U rritën pagat në administratën publike. Me politikat e reja ekonomike, me uljen e tatimeve, arritëm që me më pak tatime në Buxhet të kemi më shumë para se në të kaluarën.

Vërtetoj, se këtë vit të punësuarit në sektorin publik do të kenë rritje prej 5% të rrogës për shtator”, tha kryeministri Nikolla Gruevski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *