Home / Sport / Gundogan në vend të Xavit?

Gundogan në vend të Xavit?

Gazeta gjermane Bild raporton se ekipi nga Camp Nou po mundohet ta zëvendësoj Xavin me yllin e Borussia Dortmundit, Ilkay Gundogan.

Xavi Hernandez pritet t’i thotë lamtumirë Barcelonës pas Kampionatit botëror, i cili do të mbahet vitin e ardhshëm në Brazil.Sipas Sky Italia, mesfushori spanjoll ka rënë dakord me drejtuesit e skuadrës amerikane Red Bulls New York.Ndërkohë, gazeta gjermane Bild raporton se ekipi nga Camp Nou po mundohet ta zëvendësoj Xavin me yllin e Borussia Dortmundit, Ilkay Gundogan.Turku me pasaportë gjermane, i cili po kërkohet edhe nga Real Madridi, ka thënë se ende nuk ka vendosur për të ardhmen, derisa është i hapur për bisedime me klubet e interesuara.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *