Home / Sport / Ibra, realizues i golit më të bukur

Ibra, realizues i golit më të bukur

Zlatan Ibrahimovic e ka fituar çmimin ‘Puskas’ për golin më të bukur të vitit 2013, njofton Telegrafi.

Ky çmim, i cili është emëruar sipas sulmuesit legjendar hungarez të Real Madridit, Ferenc Puskas, i ndahet sulmuesit për golin më spektakolar të vitit.

Dhe padyshim që goli i Ibracadabras meritoi të shpallej më i bukuri.

“Jam shumë krenar që gjendem sonte këtu dhe i uroj të gjithë të nominuarit dhe fituesit tjerë. Për trofeun e madh më vonë (Topin e Artë), le të fitojë më i miri”, ka deklaruar suedezi.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *