Home / Sport / Ja sistemi i ri i Guardiolës me Bayernin

Ja sistemi i ri i Guardiolës me Bayernin

Guardiola krijoi një sistem ku Philip Lahm ishte lojtari kryesor i Bayernit. Nëntë lojtarë të Bayernit vazhdimisht krijonin trekëndëshin duke bërë që Lahm te ishte lojtari që do të udhëhiqte pasimet dhe lojën e Bayernit.

Të gjithë ata që e kanë përcjellur Bayern Munchenin në ndeshjen e fundit ndaj Borusia Monchengladbach, mund të kenë vërejtur një sistem të ri të lojës. I madhi Pep Guardiola gjithmonë është në gjendje të krijoi sisteme të reja në fushë, të cilët zakonisht i kanë kryer punë.Guardiola e ka provuar një sistem të ri të lojës me Bayernin. Guardiola krijoi një sistem ku Philip Lahm ishte lojtari kryesor i Bayernit. Nëntë lojtarë të Bayernit vazhdimisht krijonin trekëndëshin duke bërë që Lahm te ishte lojtari që do të udhëhiqte pasimet dhe lojën e Bayernit.Mbrojtësi gjerman kryente detyrën e mesfushorit qëndror duke bërë topi të qarkullonte shumë shpejt mes lojtarëve. Sistemi është analizuar edhe nga analistët e futbollit gjerman, ndërsa është vlerësuar si shumë vështirë e përballueshëm pasi që Bayerni vazhdimisht kishte posedimin ndërsa arrinte shpejt te rasti për gol. 

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *