Home / Lajme / Maqedoni / Kronika e zezë: Vjedhje dhe një aksident (VIDEO)

Kronika e zezë: Vjedhje dhe një aksident (VIDEO)

Tetovë, 09 janar – Mbrëmë rreth orës 12 e 30 minuta në rrugën Nikolla Teslla në Tetovë vetura e tipit BMW me rregjistrim të Tetovës e drejtuar nga 51 vjeçari T.N nga fshati Pallçisht ka goditurë këmbësorin I.I 70 vjeçar.

Natën mes 7 dhe 8 janarit deri më tash person atë panjohur kanë kryer vjedhje në një objekt në ndërtim e sipër në rrugën 29 nëtori numër 28 në Tetovë pronë e 31 vjeçarit M.M. Hajnat pasi kanë hapur derën e hyrjes kanë arriturë të marrin 60 pako me pllaka keramike dhe 20 thasë me ngjitëse. Vlera e dëmit material llogaritet rreth 90 mijë ndenarë. Sektori për punë të brendëshme në Tetovë ka kryer hetim të plotë dhe është duke marrë masa për gjetjen e autorëve.

Mbrëmë rreth orës 12 e 30 minuta në rrugën Nikolla Teslla në Tetovë vetura e tipit BMW me rregjistrim të Tetovës e drejtuar nga 51 vjeçari T.N nga fshati Pallçisht ka goditurë këmbësorin I.I 70 vjeçar. Nga fatkeqësia I moshuari ka marrë lëndime të lehta trupore dhe është dërguar në spitalin klikik të tetovës për të marrë ndihmën e parë dhe më pas është lëshuar për shërim shtëpiak.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur ekipet e SPB-se, gjykatësi hetues dhe kanë bërë hetimet rreth kësaj fatkeqësie në komunkacionit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *