Home / Lajme / Maqedoni / Maturantët do ti nënshtrohen testimit ekstern (VIDEO)

Maturantët do ti nënshtrohen testimit ekstern (VIDEO)

Tetovë, 21 janar – Gjatë ditës së nesërëme të gjithë maturantët do ti nënshtrrohen testimit ekstern në shkollat e mesme profesionale.

Gjithësej në Tetovë këtij testimi do ti nënshtrohen 1900 maturatë ku rreth 1500 janë shqiptarë dhe 400 Maqedonas dhe Turkë pesë shkolla të mesme profesionale dhe një artistike deklaroi udhëheqësi i Byros për Zhvillimin e Arsimit Fadil Lushi.

Çdo nxënës do ti nështrohet dy provimeve ndrsa i gjithë aktiviteti do të mbykëqyret nga ana e këshilltarëve pedagogjik dhe profesorëve të shkolave amë ku edhe do të mbahet testimi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *