Home / Lajme / Maqedoni / Menduh Thaçi takoi ambasadorin amerikan Poll Uollers (VIDEO)

Menduh Thaçi takoi ambasadorin amerikan Poll Uollers (VIDEO)

Shkup, 24 janar – Kryetari i Pdsh-së Menduh Thaçi sot ka pasur një takim me ambasadorin Amrikan Poll Uollers në ambasadën e amerikane në Shkup.

Kreut të Pdsh-së Menduh Thaçi tha për Televizionin Koha se ky është një takim i rregullt me ambasadorin Amerikan ku kemi diskutuarë për situatën politike në vend dhe pozicionin e pdsh-së në zgjedhjet presidenciale.

Sipas Thaçit nuk është biseduar për zgjedhjet parlamentare, por ai është i bindur se PDSH-ja do të detyrohet të përballet në zgjedhje.

“Aktrimi i palës tjetër më ngjan në një gjë të tillë. Ne do të jemi të detyruar të dalim në zgjedhje, nëse BDI-ja vendos të përballet me ne në proces zgjedhor”, tha Menduh Thaçi, kryetar i PDSH-së.

Më tej lideri i Partis Demokratike Shqipëtare z. Menduh Thaçi në pyetjen e gazetarëve se a do të përkrahë një president koncesual tha se kjo është një temë e rrezikshme për tu diskutuar pasi që na paraqiten shqiptarë të mirë dhe të këqij dhe maqedonas të mirë dhe të këqij.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *