Home / Sport / Neville: Januzaj, lojtari më cilësor i Unitedit

Neville: Januzaj, lojtari më cilësor i Unitedit

“Cilësia e vetme e Manchesterit për momentin është Januzaj. Ai është i vetmi që po mundohet të tregojë diçka gjatë lojës.Kjo është një kompliment i madh për Januzajn, por njëherësh edhe presion i madh”, ka thënë Neville.

Anëtari i shtabit teknik të Manchester United, Gary Neville, ka vlerësuar lart cilësitë e mesfushorit kosovar Adnan Januzaj. Ai ka thënë se Januzaj aktualisht është lojtari më cilësor i Manchester Unitedit. “Cilësia e vetme e Manchesterit për momentin është Januzaj. Ai është i vetmi që po mundohet të tregojë diçka gjatë lojës.Kjo është një kompliment i madh për Januzajn, por njëherësh edhe presion i madh”, ka thënë Neville të enjten, njofton “herelsthecity.com”. Januzaj 18-vjeçar në 16 ndeshje të zhvilluara në Premier League të Anglisë ka shënuar tri gola dhe ka kontribuar me tri asistime.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *