Home / Lajme / Maqedoni / Një shqiptar nga Maqedonia vret bashkëshorten e tij në Zvicër

Një shqiptar nga Maqedonia vret bashkëshorten e tij në Zvicër

27 Janar… Një shqiptare nga Maqedonia është gjetur e vdekur, ndërsa policia kantonale e Aargau dyshon se vrasja me armë është bërë nga bashkëshorti i saj.

Mbrëmë në orët e vona të natës ka ndodhur një tragjedi familjare në Wohlen të Zvicrës. Një shqiptare nga Maqedonia është gjetur e vdekur, ndërsa policia kantonale e Aargau dyshon se vrasja me armë është bërë nga bashkëshorti i saj.

Rrethanat e krimit ende janë të paqarta. Departamenti i policisë kantonale thotë se bëhet fjalë për një dramë familjare, njofton Ina.

Njësiti i emergjencës ka arritur në vendin e ngjarjes me helikopter, ku e lënduara 35 vjeçare u dërguar menjëherë në spital. Mjekët kanë konstatuar se projektili nga arma kishte prekur organet kryesore të saj, gjë që pas pak orësh ajo ndërroi jetë.

Siç bëhet e ditur, si doras është arrestuar bashkëshorti i saj i cili ka pranuar se e ka bërë vrasjen për shkak të xhelozisë dhe problemeve bashkëshortore.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *