Home / Lajme / Maqedoni / Një shtetas i Maqedonisë humb jetën në aksident në Serbi

Një shtetas i Maqedonisë humb jetën në aksident në Serbi

7 janar-Sipas autoriteteve serbe, bëhet fjalë për shtetasin me inicialet S.M, 46 vjeç, i cili derisa po udhëtonte me makinën e tij ka rrëshqitur dhe është përplasur me një shtyllë betoni.

Një shtetas i Maqedonisë dje ka humbur jetën në aksidentin e komunikacionit në rrugën Suboticë – Beograd.

Sipas autoriteteve serbe, bëhet fjalë për shtetasin me inicialet S.M, 46 vjeç, i cili derisa po udhëtonte me makinën e tij ka rrëshqitur dhe është përplasur me një shtyllë betoni.

Në këtë aksident janë plagosur edhe dy bashkëudhëtar të tjerë që ishin në makinë.

Autoritetet serbe nuk kanë dhënë detaje tjera mbi identitetin e viktimës, por dyshohet se bëhet fjalë për një familje mërgimtarësh që po udhëtonte drej vendeve evroperëndimore, pas pushimeve dimërore në vendlindje. (INA)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *