Home / Lajme / Maqedoni / Ortodoksët kremtojnë Krishtlindjet

Ortodoksët kremtojnë Krishtlindjet

7 janar-Edhe në Shqipëri ka filluar kremtimi i Krishtlindjeve ortodokse. Janë zhvilluar mesha nëpër kisha e janë bërë përgëzime nga udhëheqës të Shqipërisë, Maqedonisë, Kosovës dhe vendeve tjera.

Miliona të krishterë ortodoksë në gjithë globin po festojnë Krishtlindjet. Autoritetet kishtare dhe të feve tjera kanë uruar besimtarët ortodoksë, duke i cilësuar Krishtlindjet si festë të paqes, dashurisë dhe përqafimit të vlerave njerëzore.

Edhe në Shqipëri ka filluar kremtimi i Krishtlindjeve ortodokse. Janë zhvilluar mesha nëpër kisha e janë bërë përgëzime nga udhëheqës të Shqipërisë, Maqedonisë, Kosovës dhe vendeve tjera. (INA)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *