Home / Lajme / Maqedoni / Policia: 2 Vjedhje në Tetovë (VIDEO)

Policia: 2 Vjedhje në Tetovë (VIDEO)

Teovë, 01 janar – Sektori për punë të brendshme në Tetovë njofton se gjatë natës së djeshme ka pasur dy vjedhje njëra ka ndoshur në fshatin Novo Sell ndërsa tjetra në fshatin Gradec.

Është denoncuar vjedhje në shtëpin e H.M 51 vjecar në fshatin Novo Sellë njofton Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë. Vjedhësit me forcë kanë hapur derën dhe pas bastisjes së shtëpisë kanë marrë 15 mijë denarë dhe stoli ari, ku dëmi i përgjithshëm sipas pronarit të shtëpisë kap vlerën rreth 2000 euro.

Vjedhje është regjistruar edhe në fshatin Gradec të Gostivarit. 52 vjecari F.Sh ka denoncuar në polici se mes datës 6 dhe 7 të këtij muaji, persona të panjohur kanë vjedhur 300 litra naftë nga tre automjete të rënda tëfirmës “Aus term ” , që ishin të parkuara në afërsi të autostradës Tetovë-Gostivar. Nga policia bëjnë të ditur se është kryer hetim dhe punohet në zbardhjen e të dyja rasteve dhe kapjen e autorëve.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *