Home / Lajme / Maqedoni / Qytetarët të revoltuar për rritjen e çmimeve të ujit (VIDEO)

Qytetarët të revoltuar për rritjen e çmimeve të ujit (VIDEO)

Tetovë, 09 janar – Sipas qytetarëve ata deri më tash janë përballur me një valë shtrenjtimet sit ë rrymës, derviateve të naftës dhe kjo do të jetë edhe një goditje për xhepin e tyre, informon Televizioni Koha.

Qytetarët e Tetovës shprehen të revoltuar për shkak të paralajmërimeve për rritjen e çmimeve të ujit të pijshëm në Tetovë. Sipas qytetarëve ata deri më tash janë përballur me një valë shtrenjtimet sit ë rrymës, derviateve të naftës dhe kjo do të jetë edhe një goditje për xhepin e tyre, informon Televizioni Koha.

Ndryshe, nga data një prill qytetarët e Tetovës pritet të paguajnë fatura më të shtrenjta të ujit për pije. Arsyet pse duhet të rritën çmimet janë të shumta pasi që rritja e çmimit të ujit është edhe një parakusht për marrë kredi nga KËA banka gjermane, njofton Tv KOHA.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *