Home / Sport / Renditja e WKF: Jakupi, i pari në botë

Renditja e WKF: Jakupi, i pari në botë

Në këtë konkurrim kanë marrë pjesë karateistë nga 163 shtete.

Berat Jakupi ka zënë vendin e parë në renditjen më të re të publikuar nga Federata botërore e Karatesë (FBK), duke tubuar 1686 pikë, para egjiptianit, Ahmed Abdelmoein me 1464 dhe Mikhail Davydov nga Rusia me 1320 pikë. Në këtë konkurrim kanë marrë pjesë karateistë nga 163 shtete. Berat Jakupi është fitues i medaljeve të bronzta në evropianin e fundit për senior dhe botërorin e Guadalajarës në Spanjë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *