Home / Lajme / Maqedoni / Shqiptari nga Maqedonia abuzon seksualisht të miturën kosovare

Shqiptari nga Maqedonia abuzon seksualisht të miturën kosovare

7 janar-Policia njofton se me urdhër të prokurorit e ka dërguar në mbajtje të arrestuarin ndërsa viktimën e mitur e ka dërguar në strehimore.
Identiteti i viktimës dhe i abuzuesit nuk është bërë i njohur për publikun.

Në Gjilan është arrestuar një shqiptar i Maqedonisë nga Policia e Kosovës, i cili dyshohet se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim seksual” me një femër shqiptare nga Kosova e cila ka qenë më e re se 18 vite (e mitur).

Policia njofton se me urdhër të prokurorit e ka dërguar në mbajtje të arrestuarin ndërsa viktimën e mitur e ka dërguar në strehimore.
Identiteti i viktimës dhe i abuzuesit nuk është bërë i njohur për publikun.zëri

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *