Home / Lajme / Maqedoni / Tetova dhe Prizreni memorandum bashkëpunimi

Tetova dhe Prizreni memorandum bashkëpunimi

9 janar-Qëllimi i takimit ishte nënshkrimi i memorandumit për bashkëpunim ne fushën e zhvillimit ekonomik, turizmit, ambientit jetësor, si dhe këmbimi i eksperiencave tjera që janë në interes të dy komunave. Memorandumi gjithashtu do të shërbejë për të aplikuar ne IPA thirjen për bashëkpunim ndërkufitar që është aktualisht aktive.

Kryetarja Teuta Arifi sot u prit në një takim zyrtar nga homologu i saj, kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja. Qëllimi i takimit ishte nënshkrimi i memorandumit për bashkëpunim ne fushën e zhvillimit ekonomik, turizmit, ambientit jetësor, si dhe këmbimi i eksperiencave tjera që janë në interes të dy komunave. Memorandumi gjithashtu do të shërbejë për të aplikuar ne IPA thirjen për bashëkpunim ndërkufitar që është aktualisht aktive. IPA aplikacioni me të cilin do të aplikojnë komunat është proekt për zhvillimin e turizimit rural, gjegjësisht parasheh ndertimin e shtigjeve malore në Malin Sharr.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *