Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 450 kg kanabis në Durrës, ndalohet shtetasi i Maqedonisë

Zbulohen 450 kg kanabis në Durrës, ndalohet shtetasi i Maqedonisë

22 janar-Burime nga policia bëjnë me dije se droga është gjetur e fshehur në një trajler me targa KO 0343 TB dhe ST 835 TH që drejtohej nga një shtetasi i Maqedonisë, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

Policia e Portit të Durrësit gjatë mbrëmjes së të martës ka sekuestruar një sasi prej 450 kg kanabis sativa ndërsa ka arrestuar edhe transportuesin e drogës, një shtetas maqedonas.

Burime nga policia bëjnë me dije se droga është gjetur e fshehur në një trajler me targa KO 0343 TB dhe ST 835 TH që drejtohej nga një shtetasi i Maqedonisë, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

Sipas policisë, droga është gjetur e shpërndarë në thasët me mineral ferrosilici që trajleri ishte duke transportuar nga Maqedonia drejt Italisë.

Gjithashtu lexo

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjetorin e formimit të saj

Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj. Solemniteti qendror është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *