Home / Lajme / Maqedoni / Zikov e Buçkovski në takim tek Ali Ahmeti

Zikov e Buçkovski në takim tek Ali Ahmeti

13 janar-Sipas njoftimit të BDI-së, takimi do të zhvillohet sot në mesditë, ndërsa nuk zbulohet se cila do të jetë tema kryesoree këtij takimi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, do të realizoj takim me Kryetarin e Aleancës për Maqedoni Pozitive, z. Ljupco Zikov si dhe ish Kryeministrin e Maqedonisë, z. Vlado Buckovski.

Sipas njoftimit të BDI-së, takimi do të zhvillohet sot në mesditë, ndërsa nuk zbulohet se cila do të jetë tema kryesoree këtij takimi. (INA)

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *