Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në Ramstor

Zjarr në Ramstor

14 janar-Menkovski ka shtuar se është kyçur sistemi për shuarje të shpejtë të zjarrit të cilin e posedon qendra tregtare me ndihmën e të cilit me sukses është kryer intervenimi në të cilin kanë marrë pjesë zjarrfikësit.

Para një ore zjarri ka kapluar një prej restoranteve në Qendrën tregtare Ramstor, ka pohuar komandanti i brigadës së zjarrfikësve në Shkup, Bllagoja Menkovski.

Ai ka shpjeguar se zjarri i rënë në restorant është si rezultat i yndyrave të grumbulluara dhe temperaturës së madhe në sistemin e tymit, gjegjësisht oxhakut. Intervenimi ishte i suksesshëm dhe nuk ka patur të plagosur dhe dëme materiale.

Menkovski ka shtuar se është kyçur sistemi për shuarje të shpejtë të zjarrit të cilin e posedon qendra tregtare me ndihmën e të cilit me sukses është kryer intervenimi në të cilin kanë marrë pjesë zjarrfikësit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *