Home / Lajme / Maqedoni / Akcion policor – arestohet drejtori i Muzeut te Maqedonise

Akcion policor – arestohet drejtori i Muzeut te Maqedonise

27 Shkurt – Sipas informatave te para gjate ketij aksioni eshte arestuar drejtori aktual dhe ish drejtori i Muzeut ne kohen e te cilit sypozohet te kete ndodhur vjedhja.

Nje akcion i madh policor eshte duke u zhvilluar ne muzeun e Maqedonise,per zbardhjen e vjedhjes qe ndodhi kohe me pare ne kete institucion.
Sipas informatave te para gjate ketij aksioni eshte arestuar drejtori aktual dhe ish drejtori i Muzeut ne kohen e te cilit sypozohet te kete ndodhur vjedhja.
Per kete rast jozyrtarisht akuzohen 9 persona.
Nga hetimet e gjata qe jane bere behet e ditur se jane vjedhur reth 166 eksponate me vlera historike dhe kulturore.Vjedhja eshte bere ne kontuiniotet nje kohe te gjate nga disa persona te dyshuar.
Pritet qe policia gjate dites se sotme te del me detaje te reja.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *