Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen të falimentuarit që protestonin para Qeverisë (VIDEO)

Arrestohen të falimentuarit që protestonin para Qeverisë (VIDEO)

Shkup, 18 Shkurt – Policia mbrojti kryetarin e Shoqatës së Sindikatës Zhivko Mitrevski, duke arrestuar kështu kryetaren e Shoqatës së Punëtorëve “Unit”, Liljana Georgievska.

Policia mbrojti kryetarin e Shoqatës së Sindikatës Zhivko Mitrevski, duke arrestuar kështu kryetaren e Shoqatës së Punëtorëve “Unit”, Liljana Georgievska.

Fillimisht policia krijoi mur të gjallë dhe më pas kapën Georgievskën e futën në një kombi, kurse disa punëtorëve u vendosën pranga.

Protestuesit të cilët qëndronin para Qeverisë nuk lejuan që të merrej Georgievska dhe kështu ata bllokuan kombin.

Punëtorët e tepërt të revoltuar kërkonin drejtësi dhe pyesin se pse Sindikata i ka harruar ata të cilët dikur ishin punëtor dhe pjesë e kësaj shoqërie.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *