Home / Lajme / Maqedoni / Donacion në spitalin e mushkërive në Leshkë (VIDEO)

Donacion në spitalin e mushkërive në Leshkë (VIDEO)

Tetovë, 15 shkurt – Organizata Youth4Youth në bashkpunim me Bashkësinë Vendore e fshatit Përshefcë, deri te spitali i mushkerive në fshatin Leshkë dhuruan një donacion me tesha për infermieri.

Ky donacion vjen nga Zvicra, konkretisht një spital në Lucern, të cilin inferimeri në këtë spital Fadil Asani e dedikoi për spitalin e mushkërive në fshatin Leshkë.

Në emër të donatorit organizata Youth4Youthe falemenderoi këtë donacion duke thënë se edhe në të ardhmen do të ketë edhe donacione të tjera.

Ndërsa drejtoresha e Spitalit të leshkës Verica Tofilovska ka falimederuarë për këtë domnacion, duke e përshëndeturë inicativën e këtyre njerëzve të cilët mendojnë për vendin e tyre dhe njerzit në vendin e tyre, unë edhe një herë dua të shprehë një falimendrim për këta njerëz human tha Tofilovska.

Një falimderim ka shrehurë edhe kryetrai i bashkësis vendore Daut Shasivari për këtë donacion nga bahkëfshatari i tyre.

Me këtë donacion të dhuruarë nga mërgimtari infermer nga Përshefca përfshinë rrethë 130 tesha për infermierë dhe mjek.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *