Home / Lajme / Botë / E bija e Timoshenkos, falenderon shqiptarët për mposhtjen e diktatorit dhe lirinë e nënës

E bija e Timoshenkos, falenderon shqiptarët për mposhtjen e diktatorit dhe lirinë e nënës

23 Shkurt-Nëna ime po trajtohej keq, si shqiptarët në burgjet serbe..Bota, komuniteti ndërkombëtar duhet t’i thonë stop regjimeve diktatoriale, siç pati sukses në Kosovë…”

Nëna ime po trajtohej keq, si shqiptarët në burgjet serbe..Bota, komuniteti ndërkombëtar duhet t’i thonë stop regjimeve diktatoriale, siç pati sukses në Kosovë…” , ka deklaruar sot Eugenija Timoshenko për agjencinë informative “Presheva Jonë”.

Eugenia, vajza e Yulia Timoshenkos falemnderon rininë, studentët dhe mbarë qytetarët heroik për pjesëmarrje n protesta në Kiev kudër diktatorit pro-rus Yaunkovich, ku në protesta morën pjesë edhe shqiptarë të Ukrainës. Po ashtu ajo ka falemenderuar angazhimin e shqiptarëve për lirimin e nënës së saj…

Evgenia Timoshenko: Nëna ime, vuajti si shqiptarët në burgjet e Serbisë.

E bija e ish-kryeministres së Ukrainës, Evgeniya Timoshenkos në vazhdim për “Presheva Jonë” ka pohuar se “Nëna ime ishte viktimë e hakmarrjes politik e regjimit të ish-presidnetit presidentit Janukovic, ndërkohë i bën apel komunitetit ndërkombëtar të ndërhyjë për të marrë masa ndaj diktatorit të fundit të Evropës në Ukrainë i cili sajoi dhjetar viktima në protestat e fundit…

E bija e ish-kryeministres së Ukrainës, Timoshenko po ashtu ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj nënës së saj në burg.

Gjykata Supreme e Ukrainës ka refuzuar apelin e ish-kryeministres Julia Timoshenko kundër dënimit shtatëvjeçar me burg nën akuzat për shpërdorim të detyrës zyrtare. Timoshenko është ne burg që nga dënimi i saj në tetorin e vitit 2011

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *