Home / Lajme / Maqedoni / Gjendet granatë e luftës së dytë botërore (VIDEO)

Gjendet granatë e luftës së dytë botërore (VIDEO)

Tetovë, 4 shkurt – 74 vjecari Z.B nga fshati Sllatinë dje rreth orës 17 duke punuar në arrën e tij në fshatin Leshkë ka vërejtur një mjet shpërthyes, njofton policia e Tetovës.

Sipas policisë, më pas është vërtetuar se bëhet fjalë për një granatë artilerike të paeksploduar e kalibrit 100 milimetër, që është përdorur në luftën e dytë botërore. Pas paraqitjes së rastit në polici, vendi është siguruar ndërsa mjeti shpërthyes është transportuar nga ana e drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim. Është kryer hetim i plotë rreth këtij rasti” njofton policia e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *