Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Fillon procesi per zgjedhjet Presidenciale

Gruevski: Fillon procesi per zgjedhjet Presidenciale

01 Shkurt… Deklaratat e fundit nga BDI hudhin nje drite te re ne ngjarrjet qe vijojne dhe ne me vemendje keto i analizojme

Pas shpalljes se zgjedhjeve Presidenciale sot nga Kryetari i Kuvendit republikan Trajko Veljanovski, starton edhe plani yne per mbajtjen e konventes se VMRO-DPMNE-se, nga fundi i shkurtit apo fillimi i muajit Mars ne te cilen do te promovohet kandidati yne per President deklaroi sot Nikolla Gruevski.
Ne nje pyetje te gazetareve ne lidhje me mundesine e shpalljes edhe te zgjedhjeve te parakohshme parlamentare Gruevski tha se tani per tani jane te fokusuar per zgjedhjet presidenciale, por theksoi ai Deklaratat e fundit nga BDI hudhin nje drite te re ne ngjarrjet qe vijojne dhe ne me vemendje keto i analizojme.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *