Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski në NATO në raport tek Rasmu

Gruevski në NATO në raport tek Rasmu

12 shkurt-Shërbimi për informim i Qeverisë bëri të ditur se Gruevski do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës, Anders Fog Rasmusen dhe se do të marrë pjesë në mbledhjen e këshillit veriatlantik të NATO-s.

Kryeministri Nikolla Gruevski sot po qëndron për vizitë në selinë e NATO-s në Bruksel.

Shërbimi për informim i Qeverisë bëri të ditur se Gruevski do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës, Anders Fog Rasmusen dhe se do të marrë pjesë në mbledhjen e këshillit veriatlantik të NATO-s.

Në kuadër të këtij qëndrimi në Bruksel, Gruevski do të takohet me zyrtarë të lartë të Aleancës dhe ambassador të vendeve anëtare. Siç mëson INA, Gruevski do të raportoj para sekretarit të Aleancës për zgjedhjet e reja presidenciale, zhvillimet e brendshme politike si dhe procesi rreth integrimeve evroatlantike, do të jenë temat qëndrore të kësaj vizite.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *