Home / Lajme / Maqedoni / Kapen dy shtetas të Maqedonisë me 138 kg marihuanë ne Serbi

Kapen dy shtetas të Maqedonisë me 138 kg marihuanë ne Serbi

10.02.2014…Të burgosur janë shtetasit e Maqedonisë me emrat S. A. dhe I. A. të cilët pas 48 orëve do të dërgohen deri tek prokurori kompetent në Sremska Mitrovica.

Policia serbe në kufirin Batrovci kanë sekuestruar 138 kilogram drogë marihuanë, në një kamion me targa të Maqedonisë, me ç`rast përfunduan të arrestuar dy shtetas të këtij vendi.

Vlera e përgjtihshme e marihuanës ishte 600.000 euro dhe ishte e paketuar në 319 pako të cilat ishin të fshehura me mbështjedhës të drurit special të cilat shfrytëzohen për të mbajtur pëlhurën e kamionit.

Të burgosur janë shtetasit e Maqedonisë me emrat S. A. dhe I. A. të cilët pas 48 orëve do të dërgohen deri tek prokurori kompetent në Sremska Mitrovica.

Sipas informatave jozyrtare, policët këtë kamion e kanë ndjekur nga kufiri Merdare nga ka hyrë dhe në Kosovë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *