Home / Lajme / Botë / Kievi në flakë, 25 viktima nga përleshjet

Kievi në flakë, 25 viktima nga përleshjet

19 shkurt-
Situata në Ukrainë përshkallëzon sërish në përplasjen mes protestuesve dhe policisë. Në Kiev numërohen të paktën 25 viktima, nga të cilët 9 raportohen oficerë policie, ndërsa të plagosurit janë mbi 200.

Në kryeqytetin ukrainas Kiev numërohen të paktën 25 viktima, nga të cilët 9 raportohen oficerë policie, ndërsa raportohet për mbi 200 të plagosur.

Situata në Ukrainë përshkallëzon sërish në përplasjen mes protestuesve dhe policisë. Në Kiev numërohen të paktën 25 viktima, nga të cilët 9 raportohen oficerë policie, ndërsa të plagosurit janë mbi 200.

Policia mësyu kampin qendror të protestuesve në kryeqytet. Siç raporton BBC, u dëgjuan shpërthime të fuqishme, fishekzjarre dhe u panë zjarre në sheshin “Pavarësia”, i njohur si “Maidan”.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *